تحقیق پيمان سنتو

مطالب دیگر:
📃پاورپوینت درباره سامانه‌های خُبره یا سیستم‌های خُبره📃پاورپوینت برنامه ریزی برای تجارت الکترونیکی📃پاورپوینت درباره گرافیک کامپیوتری📃پاورپوینت برنامه ریزی مدیریت استراتژیک📃پاورپوینت توانمندسازي كاركنان: از تئوري تا عمل📃پاورپوینت توليد در كلاس جهاني📃پاورپوینت سیستمهای اطلاعات مدیریت📃پاورپوینت شگردهای سیاسی ، قدرت و تصمیم گیری سازمانی📃پاورپوینت مدیریت تحول استراتژیک و مدیریت راهبردی📃ترجمه و تشریح مقاله دید فعال برای نظارت بر بیماری پارکینسون📃پاورپوینت درباره دید فعال برای نظارت بر بیماری لرزش 📃خرید و دانلود تحقیق: اضطراب و منشأ و علل اضطراب و انگيزه هاي آن📃خرید و دانلود تحقیق: بررسی آموزش و نقش معلم در آموزش دانش آموزان دارای ناشنوايي و كم شنوايي.DOC📃خرید و دانلود تحقیق: بررسی اختلال شخصیت ضد اجتماعی و رفتار ضد اجتماعی کودکی یا نوجوانی📃خرید و دانلود تحقیق: بررسی ارتباط میان عشق و ازدواج📃خرید و دانلود تحقیق: بررسی اصول و طراحی و ساخت قالب های صنعتی📃خرید و دانلود تحقیق: بررسی انواع آفات در درختان میوه📃خرید و دانلود تحقیق: بررسی انواع الگوهای برنامه ریزی📃خرید و دانلود تحقیق: بررسی انواع دردهای کلیه📃خرید و دانلود تحقیق: بررسی انواع دیدگاه های توسعه اقتصادی و سیاسی و فرهنگی
پيمان سنتو, تحقیق در مورد پيمان سنتو, دانلود تحقیق پيمان سنتو, دانلود رایگان تحقیق پيمان سنتو, پروژه پيمان سنتو, مقاله پيمان سنتو, مقاله در مورد پيمان سنتو, پروژه در مورد پيمان سنتو, پایان نامه پيمان سنتو, تحقیق آماده در مورد پيمان سنتو, رایگان , wor,,|35012295|jwo
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد تحقیق پيمان سنتو آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.


بخشی از متن تحقیق:

پيمان سنتو

با وقوع کودتاي ۲۸ مرداد، شاه و دربار از بحران عبور کردند. کمکهاي مالي امريکا امکان نظاميگري را فراهم کرد و اين گرايش بعدها به مدد سرازير شدن دلارهاي نفتي به اوج رسيد.
پس از انعقاد قرارداد کنسرسيوم در سال ۱۳۳۳ و برکناري دولت کودتا، دوباره دربار رونق گرفت و شاه که گمان مي‌کرد تنها راه غلبه بر مشکلات داخلي و بحرانهاي منطقه‌اي نظاميگري است اقتصاد نفتي ايران را معطوف به گسترش و توسعه تشکيلات نظامي و خريد تسليحات کرد.
حسين علاء، اين آخرين حلقه از رجال استخواندار قاجار براي چنين روزي برگزيده شده بود. کسي که به رغم گرايش آشکار به سياستهاي انگلستان، چندي در همراهي با قوام به امريکا نزديک شده بود. علاء به سبب نرمش در موضعگيريها، براي چنين روزي مناسب مي‌نمود.
در آن سالها بيش از آنکه امريکا از نفوذ شوروي در خاورميانه نگران بوده باشد، جمال عبدالناصر زبان مشترک اعراب، انگلستان را به وحشت انداخته بود. براي پيشگيري از نفوذ و گسترش نهضت مصر، ايران مي‌بايست در رأس پيمان نظامي باشد؛ « پيمان بغداد» (که بعدها با خروج بغداد از آن به « پيمان سنتو» شهرت يافت). کشورهاي ايران، عراق، ترکيه و پاکستان زيرنظر انگلستان اعضاي پيمان بغداد بودند.
فرياد مظفرعلي ذوالقدر در شبستان مسجد سپهسالار، پژواک نفرت عمومي مردم از انگلستان بود. گلوله در لوله گير کرد و مجلس ختم سيدمصطفي کاشاني مصادف با فوت علاء نشد. ذوالقدر که خشت را از جاي رفته ديد سراسيمه بر سر و روي علاء يورش آورد. با اين ترور نافرجام پرونده ۱۰ ساله يک گروه مسلح اسلامي بسته شد. سرانجام علاء با سر و روي باندپيچي شده که نشانِ اعتراض مردم به عضويت ايران در پيمان بغداد بود براي شرکت در کنفرانس به بغداد رفت ...


این تحقیق با فرمت word قابل ویرایش در اختیار شما قرار می‌گیرد.
تعداد صفحات تحقیق: 7